Fotos i Vídeos Batega 2018 Fixe

Galeries d'imatges oficials de la cursa


Trail i Sprint - Fotos
David Fajula


Vídeo del Trail
Corriols de llum


CaniCross - Fotos
Jordi Isasa


Km Vertical - Fotos
David Fajula

MiniVertical i Marrecs - Fotos


Resum d'imatges - Fotos
Andres Nuñez - Last Race Sport


Batega 2018 Part 1 - Fotos
Andres Nuñez - Last Race Sport

Batega 2018 Part 2 - Fotos
Andres Nuñez - Last Race Sport

Més galeries d'amics i voluntaris


Curses del Diumenge - Fotos
FireHawk


Vídeo de la sortida del Trail

 

 

Més fotos i vídeos processant-se... DISPONIBLES PROPERAMENT.

Resultats del Canicross 2018

Posició Nom Temps Dorsal Categoria
1 Javier Torres Carrasco 43:25 808 Masculí
2 Óscar Recuenco Sala 43:12 818 Masculí
3 Angel de las Heras Lopez 44:20 833 Masculí
4 Lluís Planagumà Brum 44:36 834 Masculí
5 Miguel Beiro Costa 45:21 839 Masculí
6 Josep Pera Vall-Llosera 46:16 812 Masculí
7 Ivan Mateo 48:08 819 Masculí
1 Bárbara Badosa Sargatal 51:12 835 Femení
8 Vinceç Galbany Casals 52:15 841 Masculí
9 Sergi Costa Dorca 52:45 830 Masculí
10 Oscar Torrades Lopez 53:31 822 Masculí
11 Rafael Rodríguez Porras 53:52 800 Masculí
12 Oro Hurttado 54:08 817 Masculí
13 Xavier Gasull Conesa 54:38 814 Masculí
14 Ivan Lopez Sociats 55:05 843 Masculí
15 Oriol Closa Cervera 56:31 813 Masculí
16 Pere Burrell Fortuny 58:33 825 Masculí
17 David Estrucj Moreno 58:53 811 Masculí
2 Carla Mas Inocentes 59:07 850 Femení
18 Eric Ortiz Martínez 59:16 854 Masculí
3 Marta Berrocal Benedicto 1:00:15 840 Femení
19 Oscar Sanahuja Nin 1:00:16 815 Masculí
20 Sergi Carmona Mestre 1:00:37 847 Masculí
4 Montse Perez Ayala 1:01:42 821 Femení
21 Arnau Buixader Lombraña 1:02:13 804 Masculí
22 Ivan Jimenez Rodà 1:02:23 853 Masculí
23 Andri Díaz Valverde 1:04:00 842 Masculí
24 Pol Puigoriol Molins 1:04:05 802 Masculí
5 Andrea Montalban Fernandez 1:04:24 849 Femení
25 Javier Lopez Gonazález 1:04:24 827 Masculí
6 Judit Demunts Jimenez 1:04:39 831 Femení
7 Gisela Víves Solè 1:04:50 838 Femení
8 - 1:06:28 858 Femení
9 Mireia Gràcia Mas 1:08:10 824 Femení
10 Walia Caler Abarca 1:08:10 823 Femení
26 - 1:08:21 857 Masculí
27 Albert Viñals Colome 1:09:16 820 Masculí
11 Mireia Gispert Martínez 1:10:40 855 Femení
28 Jose Placer Rodriguez 1:12:30 852 Masculí
12 Mamen del Castillo Acevedo 1:12:32 806 Femení
29 Jonatan Gonález Rodríguez 1:13:29 828 Masculí
13 Diana Andres Jodar 1:14:20 837 Femení
14 Marina von Podolsky Martino 1:14:38 848 Femení
15 Laia Bescós Rodríguez 1:16:50 829 Femení
30 Carlos Martinez Exposito 1:20:30 810 Masculí
16 Beatriz Palomares 1:30:00 844 Femení
31 Juan Lorente Lopez 1:30:45 846 Masculí
17 Claudia Bosch Tienda 1:30:50 845 Femení
32 Carlos Martinez Exposito 1:38:10 810 Masculí

Hores de sortida del Vertical

Surt un corredor cada 30 segons amb el següent ordre:

DORSAL COGNOMS NOM Hora Minuts Segons
1000 DEMUNTS SEGOVIA JOSEP 10 0 0
1001 AJENJO COSP POL 10 0 30
1002 LEGARES LAURA 10 1 0
1003 ALTET MARTíNEZ MARC 10 1 30
1004 ABELENDA SERRAMITJANA MARC 10 2 0
1005 BIGORDA SORIANO VINYET 10 2 30
1006 BIGORDA BOSCH JOAQUIM 10 3 0
1007 PéREZ GARCíA SERGI CELDONI 10 3 30
1008 PICORNELL GRENZNER FRANCESC 10 4 0
1009 GRANADOS ROMERO MIGUEL ÁNGEL 10 4 30
1010 RUBIO FORCADA BARBARA 10 5 0
1011 CORREA ORRI JORDI 10 5 30
1012 ESTEVEZ DíAZ MARCOS 10 6 0
1013 RIUS HERNANDEZ CAROLINA 10 6 30
1014 BAIXAS MARC 10 7 0
1015 PATIÑO UBIA DAVID 10 7 30
1016 PATIñO UBIA XAVIER 10 8 0
1017 ALMARAZ MASJUAN CRISTINA 10 8 30
1018 GELONCH AZNAR ADRIA 10 9 0
1019 TAMAMES MENDILUCE GUILLERMO 10 9 30
1020 LOPEZ ROVIRA IGNASI 10 10 0
1021 BARCELó MENDOZA EDUARD 10 10 30
1022 NEVADO IGLESIAS ANGEL 10 11 0
1023 QUER GRAU JONATHAN 10 11 30
1024 CARRION MORA XAVIER 10 12 0
1025 SANCHEZ JURADO OSCAR 10 12 30
1026 MARTINEZ CABEZUELO CRISTINA 10 13 0
1027 SAU TUBAU MARIA 10 13 30
1028 MATEO JIMENEZ IVAN 10 14 0
1029 GENIS BARDOLET MIQUEL 10 14 30
1030 ROMáN GARCíA JUAN MANUEL 10 15 0
1031 GÓMEZ AJENJO OT 10 15 30
1032 APARISI RAMON XAVI 10 16 0
1033 ILLAMOLA VILALTA ANGEL 10 16 30
1034 CODINA MIGUEL ERIC 10 17 0
1035 RODRíGUEZ MAS TAIA 10 17 30
1036 TARRÉ CALDERÓ JOEL 10 18 0
1037 TARRÉ CALDERÓ JOSU 10 18 30
1038 PERó GARCIA ALBERT 10 19 0
1039 MARGARIT RIOS MAR 10 19 30
1040 CARDONA CHAMORRO JAUME 10 20 0
1041 MARTÍNEZ - ALBA 10 20 30
1042 CLOS BATET SERGI 10 21 0
1043 RIERA POL JORDI 10 21 30
1044 POU FELIP RAMON 10 22 0
1045 BADOSA SARGATAL BáRBARA 10 22 30
1046 PIELLA SERRA MARC 10 23 0
1047 CANTENYS VILALTA MARC 10 23 30
1048 TORRES RUZ JOSEP ANTONI 10 24 0
1049 SARRIAS GARCIA CARLOS 10 24 30
1050 ALONSO LOZOYA DAVID 10 25 0
1051 GUITART MONTANER JORDI 10 25 30
1052 CASTRO GARCIA RAüL 10 26 0
1053 BOSCOVICH SANCHEZ PEDRO 10 26 30
1054 CARRASCO ARAGONES JOSE 10 27 0
1055 MASMITJà MARTíNEZ ALBERT 10 27 30
1056 GUERRERO MORATALLA SAMUEL 10 28 0
1057 ESCOBAR MARTIN JONATHAN 10 28 30
1058 NUÑEZ PUJOL DAVID 10 29 0
1059 CEREIJO GARCIA VICTOR HUGO 10 29 30
1060 RIBERA GRAELLS ALBA 10 30 0
1061 VILA VALLS MARC 10 30 30
1062 LOZANO GONZALEZ LAURA 10 31 0
1063 ZAMORA ROMAN EDUARD 10 31 30
1064 PEÑA PUENTE SANTI 10 32 0
1065 SELLÉS SERRA ADRIÀ 10 32 30
1066 TORRUELLA MARTíNEZ ELISENDA 10 33 0
1067 CARRASCO CARRERO DIANA 10 33 30
1068 VALLES ALONSO BORIS 10 34 0
1069 TEIXEIRA OSUNA DANIEL 10 34 30
1070 FONT PEIRIS ARNAU 10 35 0
1071 CAMPS ESQUERRA JOAN 10 35 30
1072 VALLS CARLES 10 36 0
1073 JIMENEZ CAMPOS OSCAR 10 36 30
1074 GUAL PONS MIQUEL 10 37 0
1075 FERNANDEZ CASTILLO SANTI 10 37 30
1076 JIMéNEZ RODà IVAN 10 38 0
1077 PAREJA GARCIA PACO 10 38 30
1078 ARMADàS SABATé TXIA 10 39 0
1079 FERNáNDEZ RECIO FRANCESC 10 39 30
1080 BOADA ORIOLS IMMA 10 40 0
1081 COSTA LLANSANA QUIM 10 40 30
1082 ARANDA ESCAMILLA ARNAU 10 41 0
1083 GARRIGA FERRER JÚLIA 10 41 30
1084 NúñEZ RAURELL JOAN 10 42 0
1085 PINTó BIESCAS AIDA 10 42 30
1086 ACEDO RAMONET SERGI 10 43 0
1087 ABELENDA SERRAMITJANA MARC 10 43 30
1088 APARISI RAMON XAVI 10 44 0
1089 CLOS BATET SERGI 10 44 30
1090 GALERA CUNILL FRANCESC 10 45 0
1091 XANDRI SUETS ALBA 10 45 30
1092 BALLUS CASAS ALBERT 10 46 0
1093 ROMANI RODES MARC 10 46 30
1094 MASDEU BORT CRISTIAN 10 47 0

Inscripcions Tancades!

Informació de les curses

Aquí trobareu més informació sobre els recorreguts, perfils i punts dels avituallaments.

Material obligatori i restriccions

És obligatori portar un paravent pel recorregut Trail de 27km.

No es poden portar pals en els recorreguts Trail 27km ni Sprint 14km perquè pasen per zones protegides PEIN i es vol limitar l'erosió del terreny.

Pel quilòmetre vertical NO es recomana utilitzar pals perquè hi ha dos trams de grimpada on cal utilitzar les mans, tot i que el seu ús no està prohibit per seguretat es recomana no portar-ne.

CaniCross

Els participants del Canicross hauran de passar el control veterinari previ, tots els gossos hauran d'estar xipats i portar la vacuna polivalent al dia.

El recorregut del canicross estarà subjecte a les temperatures el dia de l'esdeveniment. Us adjuntem el protocol d'actuació en cas d'altes temperatures. El límit per fer el recorregut de 8,5km o el de 4km seràn els 15 graus. Si arribem a aquesta temperatura es farà el recorregut curt.

Zona d'acampada i Camper

Em habilitat una àmplia zona d'acampada i camper gratuïta amb dutxes, lavabos, aigua calenta i endolls durant tot el cap de setmana. Aprofiteu-la!

Caminada solidària

Dissabte al matí farem la caminada solidària, és gratuïta però us demanem que porteu aliments no peribles pel Banc d'aliments. El recorregut són 12km i és molt similar al recorregut Sprint però evitant els trams més complicats i t'ecnics perquè sigui apte per tothom.

Dinar popular de Dissabte i Diumenge

Tant dissabte com diumenge hi haurà un dinar popular que ens prepararà Cal Ras. Els menjars són compatibles amb totes les curses, no us preocupeu si trigueu més o menys en arribar a meta, tindreu un plat a taula.

A més del menú normal també hi haurà un menú vegà ambdos dies. Podeu comprar tiquets amb la vostre inscripció o el mateix dia de la cursa fins a esgotar les places.

DISSABTE:

  • Paella
  • Pa, vi i postres

PREU: 6 euros.

DIUMENGE:

  • Pasta amb 3 salses a escollir.
  • Rodó de Vedella
  • Postre casola
  • Pa,vi i agua

PREU: 10 euros.

Horaris i Activitats

Horaris - Dissabte 19 de maig

Hora Activitat Lloc
7:30 a 10:00 Recollida de dorsals del Vertical, CaniTrail i Marrecs Plaça de l'Ajuntament
9:00 Sortida de la Caminada Solidària (11km) Plaça de l'Ajuntament
9:45 Recorregut guiat de la Plaça de l'Ajuntament al Molí de Can Coll Plaça de l'Ajuntament
10:00 Sortida del Quilòmetre Vertical (3,5km 800m d+) Molí de Can Coll
12:00 a 13:30 Esmorzar dels corredors del Quilòmetre Vertical i Caminada Solidària Plaça de l'Ajuntament
13:00 Entrega de premis del Quilòmetre Vertical Plaça de l'Ajuntament
14:00 Dinar popular de Can Ras (podeu comprar tiquets al formulari d'inscripció) Proxos sota la Plaça de l'Ajuntament
16:00 a 20:00 Fira de muntanya (roba de muntanya, creps, embotits artesans, formatges, cervesa artesana i molt més) Carrer Major i Plaça de l'Ajuntament
16:00 a 20:00 Recollida de dorsal de les curses: CaniTrailSprint, Trail i Marrecs Plaça de l'Ajuntament
16:00 XVIII Campionat de Truc -
16:30 Sortida de la MiniVertical (500m) Plaça de l'Ajuntament
16:00 a 17:30 Control veterinari del CaniTrail Plaça de l'Ajuntament
17:30 Sortida del CaniBac - CaniTrail (8,5km) Plaça de l'Ajuntament
18:00 Espectacle infantil amb DiscoBaby, Coca i Xocolatada -
19:00 Entrega de premis del CaniTrail i MiniVertical Plaça de l'Ajuntament
23:30 Ball de Festa -

Horaris - Diumenge 20 de maig

Hora Activitat Lloc
7:30 a 9:00 Recollida de dorsal de les curses: Sprint, Trail i Marrecs Plaça de l'Ajuntament
9:00 Sortida de la Batega al bac Trail (27 km) Plaça de l'Ajuntament
9:30 Sortida de la Batega al bac Sprint (14 km) Plaça de l'Ajuntament
9:40 Sortida de la Batega al bac Marrecs (400m o 1000m segons edat) Plaça de l'Ajuntament
10:00 Entrega de premis de la Batega al bac Marrecs Plaça de l'Ajuntament
11:00 Misa solemne amb ofrena i beneficció del terme Església de Sant Martí
12:00 Sardanes amb la Cobla Principal de Banyoles -
13:30 Entrega de premis de la Batega al bac Sprint, Trail, Repte Batega i Gran Batega Plaça de l'Ajuntament
14:30 Dinar popular de Can Ras (podeu comprar tiquets al formulari d'inscripció) Proxos sota la Plaça de l'Ajuntament
16:45 Entrega dels premis del XI Concurs de fotografia Ajuntament
17:00 Actuació de l'Esbart Eudald Coma i Xocolatada Plaça de l'Ajuntament

17 de maig TANQUEM INSCRIPCIONS!

Últims dies per inscriure's a la Batega al bac 2018! El dijous 17 de maig tanquem inscripcions!

Recorregut de la Caminada solidària

Tots els caminadors tindreu el dissabte 19 de maig a les 9:00h una nova edició de la caminada solidària. El recorregut de la caminada solidària és d'uns 12km i segueix en la seva majoria el recorregut de la Batega al bac Sprint però evita els trams més tècnics i les grimpades perquè sigui un recorregut accesible per tothom. Prioritza camins i pistes forestals que no entranyin una excesiva dificultad al llarg de 12 km amb inici i final al poble de Campelles a través del bac de la serra de Montgrony que us portaran a passar pels refugis lliures de Prats i de La Covil.

La inscripció a la caminada solidària és gratuïta però es demana que per participar-hi porteu aliments no peribles com l'arròs, la pasta o les conserves pel Banc d'Aliments del Ripollès.

Us adjuntem un mapa on podeu veure superposats els recorreguts de la cursa Sprint i de la Caminada solidària:

Pàgines

Subscriure a Batega al bac RSS